o nas


W prostocie siła.

Hołdujemy prostocie i to z niej czerpiemy inspirację w świecie, gdzie wszystko już było i nic nowego nie da się już stworzyć. Podczas, kiedy większość kulinarnych fascynatów zachwyca się feerią smaków ukrytą w kulce kawioru przez molekularnych czarodziejów, do głosu dochodzi długo dyskryminowana mniejszość. To ci, którzy nad skomplikowanie dania przedkładają smak jego składników, nad wyszukanie produktów ich jakość i pochodzenie. Ci, którzy od finezyjności i fajerwerków bardziej docenią dbałość o naturalny smak.

Choć nie zawsze to możliwe, staramy się wybierać lokalnych dostawców naszych produktów. Część składników naszych dań uprawiamy sami. I choć nie zawsze jest to możliwe, wierzymy jednak, że już niedługo każdy z nas będzie mógł cieszyć się owocami samodzielnej, czy wspólnej uprawy.

Chcemy, żeby ten blog był miejscem, gdzie będziemy mogli dzielić się z wami naszymi własnymi przepisami i interpretacjami recept innych. Chcielibyśmy pokazać również lokalne uprawy, hodowle i winnice, ale też restauracje oraz inne miejsca, które mogą i was zainspirować. Cieszmy swoje oczy i podniebienia.

Smacznego...